Ogłoszenia parafialne 19 październik 2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017

I. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

II. W dniu wczorajszym w Pińczowie reprezentacja naszych ministrantów wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej – halowej w ramach Ligi Ministranckiej Diecezji Kieleckiej w kategorii wiekowej Szkoła Podstawowa. Chłopcy rozegrali dwa mecze – jeden z ministrantami parafii Góry – który wygrali; drugi z ministrantami parafii Michałów – niestety przegrany – co spowodowało że nasi ministranci nie zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek. Dziękując im za zaangażowanie i wysiłek jednocześnie pragnę podziękować rodzicom ministrantów i kandydatów, szczególnie tym, którzy zaoferowali pomoc w podwiezieniu chłopców na rozgrywki i z powrotem. Serdeczne Bóg zapłać.

III. Scholę parafialną, której dziękujemy za ubogacenie liturgii swoim śpiewem zapraszam na spotkanie we czwartek o godz. 17-ej.

IV. W kancelarii parafialnej można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

V. Z pewnością wielu z naszych parafian w najbliższych dniach będzie przezywać swoje Imieniny i różne Jubileusze – składam tym osobom serdeczne życzenia – wszelkiego dobra – z zapewnieniem o modlitwie w ich intencji.