Ogłoszenia parafialne – 26 listopad 2017 r.

XXXIV Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017

I. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

II. W dniu wczorajszym w Katedrze Kieleckiej ks. bp Ordynariusz Jan Piotrowski ustanowił 207 nowych lektorów z całej diecezji. Wśród nich są dwaj z naszej parafii – Patryk Grybowski i Daniel Janiga. Gratulując im awansu w Służbie Liturgicznej Ołtarza dziękuję również ich rodzicom za zaangażowanie i troskę.

III. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 17.30 później Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu – Radosnego oczekiwania na Przyjście Zbawiciela.
Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w Niedziele przed Mszą Św. o godzinie 8.00. Początek modlitwy Godzinkami 7.30.

V. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i I Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 12-ej. Natomiast jutro – poniedziałek o godz. 17-ej będzie spotkanie z Panią krawcową szyjącą stroje komunijne.

VI. Ks. proboszcz z parafii w Michałowie prosił o ogłoszenie, że jest możliwość dzierżawy pola parafialnego w Michałowie – 5 hektarów – jeśli ktoś byłby zainteresowany proszony jest o w miarę szybki kontakt.

VII. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.