Ogłoszenia parafialne 17 grudzień 2017 r.

III Niedziela Adwentu – 17.12.2017
I. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości.
Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

II. Kończą się w dniu dzisiejszym, nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli gorliwie w nabożeństwach rekolekcyjnych.
Przykre jest to, że nie wszyscy, którzy przyznają się do Wiary Katolickiej, a nie mają przeszkód z racji podeszłego wieku czy choroby, wysłuchali Nauk Rekolekcyjnych i pojednali się z Panem Bogiem w Sakramencie Pokuty i pojednania – Spowiedzi Św.
W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w Naszych Duchowych Ćwiczeniach jakimi są Rekolekcje i w imieniu własnym , serdecznie dziękuję O. Włodzimierzowi – Cystersowi z Opactwa w Jędrzejowie za obecność, wspólną modlitwę i za głoszone Słowo Boże.
Już dziś składamy O. Włodzimierzowi i Jego wspólnocie zakonnej serdeczne życzenia Dobrych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Dobra od Boga i ludzkiej życzliwości w pracy duszpasterskiej.

III. W ubiegłą Niedzielę jako pomoc Kościołowi na Wschodzie złożono ofiarę w wysokości 370,30 zł + 1 euro. Pieniądze przesłałem na konto fundacji wspomagającej tę wspólnotę wierzących. Za ofiary serdeczne Bóg Zapłać. 

IV. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu – roraty połączone z Nowenną przed Bożym Narodzeniem codziennie do soboty włącznie: pn-śr. 7.00 czw – sob. o godz. 16-ej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Pół godz. przed nabożeństwem okazja do spowiedzi Św.
V. W tym tygodniu, w czwartek od godz. 8.00 nawiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii osoby obłożnie chore.
VI. W poniedziałek i wtorek P. Kościelny dostarczy opłatki wigilijne parafianom w Turze Dolnym, Górnym i Piaskach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.

VII. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.