Ogłoszenia Parafialne 24 grudzień 2017 r.

IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017
I. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

II. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej dzisiaj o północy. Składka na tacę podczas pasterki tradycyjnie będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Piętnaście minut przed Pasterką – modlitwa tekstami Nowenny przed Bożym Narodzeniem.
Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. w porządku niedzielnym.

III. W drugi Dzień Świąt czcimy Św. Szczepana – Diakona i męczennika. Obrzęd poświęcenia owsa w kaplicy i w kościele na Mszy Św. o godz. 12.00. Ofiara na tacę w Drugi dzień Świąt przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

IV. Dziękuję Panu kościelnemu i jego bliskim za przygotowanie dekoracji świątecznej, także dzieciom i młodzieży za przygotowanie i udekorowanie choinek serduszkami, które dzieci przynosiły w czasie nabożeństw różańcowych. Składam serdeczne Bóg Zapłać dzieciom, ich rodzicom i dziadkom i wszystkim, którzy gorliwie uczestniczyli w Roratach.

V.  Po Świętach chciałbym nawiedzić z Wizytą Duszpasterską rodziny naszej parafii w Sędowicach w następującym porządku:

– Od P. Krzysztofa Puchały do P. Kazimierza Mazura – w środę.
Od P. Wita Ciesielskiego do P. Janusza Mitręgi – w czwartek.
Od P. Artura Mazuchowskiego do P. Tadeusza Jonczyka – w piątek
Od P. Józefa Figla do P. Stefana Kociełka – w sobotę.
Początek wizyty duszpasterskiej w podanych dniach od godz. 9-ej. 
Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 min. wcześniej i o odwiezienie na plebanię po zakończeniu kolędy. Na przygotowanym stole oprócz krzyża, świec, wody święconej niech będzie również miejsce dla księgi Pisma Św. 
Dzieci i młodzież ucząca się przygotowują zeszyty do Religii.

VI.Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.