Ogłoszenia Parafialne 31.12.2017 r.

Niedziela Św. Rodziny – 31.12.2017

I. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

II. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, na zakończenie każdej Mszy Św. śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

III. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

IV. Spotkanie scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

V. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 17.30 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VI. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli.
Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych domów i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

VII. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.