Ogłoszenia Parafialne 11 luty 2018 r.

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.
I. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

II. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

III. Dzisiaj i w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

IV. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.
Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 16.00 – w kaplicy o godz. 14.00 Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec.
Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego, czyli ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.
Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Czas Wielkiego Postu służy nam wiernym przede wszystkim jako przygotowanie do obchodu Świąt Wielkanocnych – Paschy.
W tym okresie wszyscy wierni mają obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach – dyskoteki, potańcówki, prywatki.

Przypomnę, że obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach obowiązuje nas wiernych również we wszystkie Piątki w ciągu roku z wyjątkiem Uroczystości.
W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

V. Serdecznie zachęcam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych.
Droga krzyżowa w każdy Piątek o godz. 16.00.
Gorzkie Żale w Niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 12.00.

VI. W środę pożegnaliśmy śp. Mieczysława Nogackiego – rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

VII. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Tygodnika Niedziela – Promyczek Dobra.