Ogłoszenia Parafialne 4 marca 2018 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

I. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

II. Serdecznie proszę, aby w miarę możliwości zorganizować zbiórkę ofiar na Kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego podobnie jak w ubiegłym roku.

III. Planując chrzest dziecka proszę rodziców, aby pamiętali, że w II Niedzielę każdego miesiąca – Msza Św. o godz. 12-ej jest zarezerwowana po to, aby w sposób uroczysty modlić się w intencji nowo ochrzczonych, ich rodziców, chrzestnych i całych rodzin.

IV. Od przyszłej Niedzieli będzie można nabyć Baranki Wielkanocne rozprowadzane jak co roku przez Caritas – ofiary składane za Baranki – sugerowane 5 zł. będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

V. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16-ej i na gorzkie żale w niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

VII. Spotkanie Scholi parafialnej w czwartek o godz. 17-ej.

W tym miesiącu nie będzie formacyjnych spotkań dla kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów ze względu że jest to czas rekolekcji i spowiedzi w naszej i innych parafiach w dekanacie.

VIII. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.