Ogłoszenia parafialne 11 marzec 2018 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

I. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

II. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Chciałbym przypomnieć, że wskazane jest przed przystąpieniem do spowiedzi, odpowiednio wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia w świetle Bożych i kościelnych przykazań. Można np. posłużyć się wzorem podanym w książeczkach do nabożeństwa.
Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził kapłan naszej diecezji Ks. Jacek Markowski

Cały program rekolekcji znajdziemy w gablocie przy kościele i na parafialnej stronie internetowej.

III.Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

IV. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć w żaden sposób do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami można zgłaszać w Zakrystii.
V. Robiąc porządki przy grobach na naszym cmentarzu, pamiętajmy, aby śmieci składać w wyznaczonym miejscu najlepiej do worków, które znajdują się przy śmietnikach. 

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich, są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra dla dzieci.
VII. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

VIII. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Jadwigę Tarapacz – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…