Ogłoszenia Duszpasterskie 15 kwiecień 2018 r.

III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

I. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

II. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, która może nam pomóc zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 16-ej.

III. Scholę parafialną zapraszam na spotkanie we czwartek o godz. 17-ej, lektorów i ministrantów w piątek o godz. 17-ej – obecność obowiązkowa.

IV. Pani krawcowa szyjąca stroje komunijne zaprasza jak poprzednio do siebie do przymiarki w następującym porządku: Dziewczynki – Piątek od 1500 – 1700, chłopcy: – Sobota od 1000 – 1400.

V. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
W naszej parafii będziemy przeżywać tzw. Dzień Seminaryjny.
Gościć będziemy w naszej wspólnocie przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Alumn naszego Seminarium pragnie spotkać się po Mszy Św. o godz. 12-ej z dziećmi i młodzieżą. W tym dniu ofiara na tacę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

VI. W minioną Niedzielę zebrano ofiarę do puszek jako wsparcie dla potrzebujących 304,20 zł. Pieniądze przesłałem na konto Caritas. Za złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać.

VII.Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

VIII. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.