Ogłoszenia Parafialne 22 kwiecień 2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy – 22.04.2018 r.
I. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

II. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. O dar powołań modliliśmy się dziś wspólnie z alumnem Łukaszem z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, któremu Dziękujemy serdecznie za obecność w naszej wspólnocie, świadectwo, modlitwę – życzymy Jemu i innym klerykom wszelkiego dobra i wytrwałości w dążeniu do Kapłaństwa, i w realizacji swojego powołania.
Otaczamy również naszą modlitwą Profesorów i wychowawców Seminarium.

III.  Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej. Schola parafialna ma swoje spotkanie we czwartek o godz. 17-ej.

 

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

V. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia, a przede wszystkim niech błogosławi nowożeńcom Aleksandrze i Tomaszowi, którym dziękuję za przystrojenie kościoła kwiatami na uroczystość ich zaślubin i dzisiejszą Niedzielę.