Ogłoszenia Parafialne 6 maja 2018 r.

VI Niedziela Wielkanocy – 06.05.2018 r.
I. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

II. W ubiegłą Niedzielę podczas krótkich spotkań zdecydowana większość zainteresowanych parafian opowiedziała się za tym, aby prace przy ogrodzeniu cmentarza grzebalnego zlecić odpowiedniej firmie. Pojawiły się głosy, że stan obecnego ogrodzenia jest tak zły, że należałoby wykonać nowe. Bardzo proszę osoby z Rady Parafialnej, aby w rozmowach z mieszkańcami naszej parafii poruszać ten temat, zbierać opinie i podczas najbliższego spotkania podejmiemy wspólnie decyzję.

III. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18-ej, w Niedziele po Mszy Św. o godz. 12-ej.

IV. Jutro po nabożeństwie majowym spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Św.

V. Kandydatów na Ministrantów wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie we czwartek po nabożeństwie majowym.

VI. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

VII. Dzisiaj Uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka – rozpoczęcie Mszą Św. na placu przy Urzędzie Gminy w Michałowie o godz. 16-ej.

W przyszłą Niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy podczas obrzędów Poświęcenia pól – w Sędowicach i we Wrocieryżu.
Zgodnie z tym co zostało ustalone w zeszłym roku będziemy się modlić idąc w procesji do przygotowanych przez mieszkańców ołtarzy.
Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 1600.
Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 1730

VIII.W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Komunijne bale? Nie u wszystkich. Znani i lubiani opowiadają, w jaki sposób przygotowali swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej 
W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Patron jedności Ojczyzny – św. Stanisław biskup i męczennik
– Błogosławiona pielęgniarka – Hanna Chrzanowska

IX. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.