Ogłoszenia Parafialne 13 maja 2018 r.

Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018 r.

I. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

II. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

III. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

IV. Jutro po nabożeństwie majowym spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Św.

V. Spotkanie Lektorów i Ministrantów w piątek po nabożeństwie majowym.

VI. Dzisiaj obrzęd poświecenia pól i modlitwy o urodzaje – Sędowice początek o godz. 16-ej, i Wrocieryż – od godz. 17.30.

VII. W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok krzyża przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. Tur Dolny – przy figurze przy posesji R. Baran – 17.30, Tur Piaski – przy krzyżu- 17.45 i Tur Górny – kapliczka przy Remizie o godz. 18..00.
Chcę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w prace przy odnawianiu przydrożnych krzyży i kapliczek.

VIII. W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Czy św. Andrzej Bobola ponownie uratuje swoją ojczyznę?
Wiele krzywdzących słów mówi się dziś w świecie o Polsce i Polakach. Nie jest to łatwy czas dla naszego narodu. W walce o katolickie oblicze naszej ojczyzny możemy liczyć jedynie na pomoc z nieba. Tę pomoc dał
naszemu narodowi sam Bóg w św. Andrzeju Boboli.

IX. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.