Ogłoszenia parafialne 20 maj 2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 20.05.2018 r.
I. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

II. Dzisiaj obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok krzyża przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie.
Tur Dolny – przy figurze przy posesji R. Baran – 1730, Tur Piaski – przy krzyżu- 1745 i Tur Górny – kapliczka przy Remizie o godz. 1800.
Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sędowic i Wrocieryża za dar wspólnej modlitwy i procesje z obrzędami poświęcenia pól i ofiarę na Msze Św. z tej racji. Serdeczne podziękowanie dla tych, którzy przygotowali ołtarze w wyznaczonych miejscach.
III. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – dzień, w którym Najświętszy Sakrament niesiony jest w procesji do czterech ołtarzy przy drogach naszej parafii. Ołtarze znajdować się będą w tradycyjnych miejscach. Moja serdeczna prośba, aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowała się większa liczba osób. Aby uniknąć takiej sytuacji, że nie wiadomo kto ma się tym zająć, w tym roku serdecznie proszę mieszkańców Sędowic z domów:
od nr 1 – 40, o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;
z domów od nr 41 – 80 przy posesji P. Bogdana Matyjasa;
z domów od nr 81 – 120 przy posesji Rod. Jonczyk;
z domów od nr 121 – 185 przy posesji Rod. Skowronków. – orientacyjnie.

IV. Przygotowanie liturgiczne dla Dzieci przystępujących w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii Św. we wtorek o godz. 16-ej. Na to spotkanie przychodzą również rodzice. Rodziców, oraz dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Św. zapraszam w piątek na nabożeństwo o godz. 18-ej – później będzie spotkanie.
Sakrament Pokuty i Pojednania – czyli spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, a także dzieci, które rok temu przeżywały Uroczystość I Komunii Św. ich rodziców i krewnych w tę sobotę o godz. 15-ej.
Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. będzie w Boże Ciało na Mszy Św. o godz. 12-ej.

V. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej – 25 dzieci z III klas SP przystąpi do I Komunii Św. Jest to duża grupa jak na współczesne warunki, dlatego serdecznie apeluję do parafian, którzy nie są zaproszeni przez dzieci, aby w przyszłą Niedzielę przyjść na Mszę Św. o godz. 8-ej. Chodzi o to, aby było więcej miejsca dla rodziców i bliskich Dzieci podczas ich Uroczystości.

VI. Spotkanie scholi parafialnej we czwartek o godz. 1630

VII. W sobotę Dzień Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

VIII. W nocy z 4/5 czerwca na Jasnej Górze – czuwanie dla wiernych z dekanatu Pińczowskiego. Jest możliwość wyjazdu z Pińczowa – osoby zainteresowane uczestnictwem w tej modlitwie proszę o zgłoszenie się już dzisiaj do mnie.

IX. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.