Ogłoszenia duszpasterskie 10 czerwiec 2018 r

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018 r.
I. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

II. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18-ej.

III. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Panom strażakom z Sędowic, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Panom niosącym chorągwie, dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich siostrom, mamom i babciom – ministrantom, kandydatom, P. Organiście i P. Kościelnemu.
IV. Zebrane w dniu dzisiejszym ofiary do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na Diecezjalny fundusz remontowy – zgodnie z dekretem ks. bp Ordynariusza.
Dzisiaj o godz. 16-ej spotkanie Rady Parafialnej.
V. W poniedziałek 18 czerwca dzieci I komunijne udają się wraz z rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną do Niepokalanowa i Warszawy – także dzieci z Rocznicy I Komunii Św. i inni chętni na wyjazd mogą zgłaszać się w zakrystii – koszt wyjazdu 56 zł. od osoby. Planowany wyjazd o godz. 5.30 powrót tego samego dnia w późnych godz. wieczornych.
VI. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12-ej, kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do grona Służby Liturgicznej Ołtarza
Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00
Zapraszam naszych Lektorów i Ministrantów na Mszę Św. w piątek o godz. 18-ej – po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej – do nabycia nowe nr Niedzieli, Gościa N. Promyczka dobra.

VIII. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.