Ogłoszenia parafialne 24 czerwiec 2018 r.

Niedziela – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – 24.06.2018 r.
I. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

II. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego.
Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń, a tym którzy będą się trudzić przy pracach polowych, życzymy Bożego Błogosławieństwa.

III. Podczas ostatniego spotkania z Radą Parafialną były poruszane tematy dotyczące prac remontowo budowlanych. Wspólnie z Radą stwierdziliśmy, że koszt remontu i konserwacji ogrodzenia cmentarza grzebalnego wykonywanego przez wybraną firmę – bowiem forma społeczna prac nie zyskała aprobaty większości parafian – mógłby być zbliżony do kosztu wykonania nowego. Dlatego postanowiono na jakiś czas odłożyć sprawę ogrodzenia. Może dojrzeje z czasem pomysł pracy społecznej.
Jak wiemy w tym roku ponownie będą złożone wnioski o dofinansowanie remontu pokrycia dachowego kościoła wraz z wymianą więźby i osuszania ścian. Ufam, że tym razem uda nam się uzyskać konieczne wsparcie.
Jednak, aby nie czekać bezczynnie jeszcze w tym roku można by wyłożyć kostką przynajmniej część głównych alejek na cmentarzu grzebalnym.

IV. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła papieża Franciszka. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

V. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej przeprowadza akcje zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby realizować projekty wspomagające kraje misyjne. Sprzęt można przywozić i składać na parkingu przy studni do 9 lipca włącznie. Informację o tej akcji przekażmy sąsiadom i znajomym. Planowany odbiór zebranego sprzętu środa 10 lipca. Szczegóły na plakacie.

VI. Solenizantom i jubilatom najbliższych dni, a także wszystkim wakacyjnym gościom przekazuję wyrazy życzliwości i serdeczności.

VII. We wtorek pożegnaliśmy śp. Helenę Janusek, bliskim zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, a zmarłą Helenę polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .