Ogłoszenia parafialne 1 lipca 2018 r.

XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018 r.
I. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego lub w gronie rodzinnym odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.

II. Wszystkich uczniów, którzy przeżywają wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży i o Boże Bł. dla trudzących się ciężką pracą na roli.

III. Prace na cmentarzu grzebalnym – ułożenie na części alejek chodników z kostki brukowej zostaną wykonane w II połowie sierpnia. Ilość m2 wyłożonej kostki zależeć będzie od wysokości złożonych ofiar uzupełniających roczną składkę.

IV. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej przeprowadza akcje zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby realizować projekty wspomagające kraje misyjne. Sprzęt można przywozić i składać na parkingu przy studni do 9 lipca włącznie. Informację o tej akcji przekażmy sąsiadom i znajomym. Planowany odbiór zebranego sprzętu – wtorek 10 lipca. Szczegóły na plakacie.

V. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca:
w kaplicy spowiedź od 16.00 i o godz. 16.30 Msza Św. i nabożeństwo
W kościele spowiedź od 17.30, i o godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem.

VI. W najnowszej Niedzieli m.in.: 

– O sakramencie małżeństwa, o czystości i o ludzkiej miłości mówi o. Augustyn Pelanowski
W Gościu Niedzielnym m.in.:
– Politycy zapominają o Opatrzności – wywiad z abp Markiem Jędraszewskim

VII. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.