Ogłoszenia parafialne 22 lipiec 2018 r.

XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018 r.
I. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Czas wakacji, czas odpoczynku nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

II. Dziś obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.

III. Zbliża się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.
XXXVII Piesza Pielgrzymka Kielecka – z Wiślicy do Częstochowy w dniach 5-13 sierpnia: Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się w zakrystii w celu odebrania formularza zgłoszeniowego. W tej pielgrzymce można uczestniczyć także duchowo – czyli pozostając na miejscu łączyć się z pielgrzymami w modlitwie – w zakrystii można otrzymać Legitymację Duchowego uczestnika.

IV.W przyszłą Niedzielę będzie można wesprzeć ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła Katolicki Uniwersytet Lubelski.

V. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także naszym wakacyjnym gościom życzymy samych radosnych i spokojnych dni. 

Przyzywamy również Bożego Bł. dla wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.