Ogłoszenia parafialne 5 sierpień 2018 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018 r.

I. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

II. W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy – z naszej parafii biorą udział dwie osoby. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

III. Zespół Konferencji Episkopatu polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych kieruje apel do wiernych pod hasłem „ Sto dni abstynencji na 100 – lecie Niepodległości” czyli od wczoraj do 11 listopada. Do abstynencji od alkoholu nie da się zmusić. To zaproszenie dla wszystkich, którzy są w stanie ofiarować coś z siebie w intencji tych, którzy sami już nie mogą wyjść z uzależnienia.

IV. W ubiegłą Niedzielę jako wsparcie dla K.U.L. złożono do puszek ofiarę w kwocie: 329,40 zł. – pieniądze przesłałem na konto Uczelni. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

V. W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Trzeba uderzyć w serce – modlitwa o powołania
W Gościu Niedzielnym:
– Kocham. Nie piję – propozycja dla ambitnych: 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

 

VI. Serdecznie chcę podziękować tym osobom, które mimo upałów przychodząc do kościoła pamiętają o właściwym, czyli godnym i odpowiednim do miejsca ubiorze. 

Dobrze, że są jeszcze osoby, które potrafią odróżnić dom modlitwy od plaży, podwórka czy parku. Myślę, że wyrazem szacunku do miejsca świętego jak i do innych wiernych, będzie unikanie zbyt skromnych strojów jeśli chodzi o ilość materiału. Co prawda nasza świątynia nie jest katedrą w Rzymie gdzie nie mogą wejść niewiasty i dziewczęta z odkrytymi ramionami i w zbyt krótkich spódniczkach, oraz mężczyźni i chłopcy w podkoszulkach i w krótkich spodniach, ale też jest to dom Boży – przychodząc tutaj warto postarać się o odpowiedni strój.

VII. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, naszych wakacyjnych Gości i wszystkich trudzących się pracą na roli.