Ogłoszenia Parafialne 12 sierpień 2018 r.

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018 r.

I. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

II. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

III. W przyszłą Niedzielę – Dożynki Gminne – w tym roku uroczystości będą miały miejsce w Tomaszowie – rozpoczną się Mszą Św. o godz. 15-ej.

IV. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Wystąpiłem w złych zawodach – świadectwo nawróconego gangstera
W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Powstanie Warszawskie oczami dziecka

V. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia, naszych wakacyjnych gości, a także tych, którzy trudzą się pracą na roli.