Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.08.2018 r.

N.M.P Częstochowskiej – 26.08.2018 r.

I. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

II. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
Od 1 września będzie możliwość zamawiania Intencji Mszy Św. na przyszły rok.

III. Zbliża się koniec letnich wakacji dla dzieci i młodzieży – w poniedziałek po przyszłej Niedzieli początek Nowego Roku Szkolnego.
Dzieci, Młodzież i wszystkich, którzy będą uczestniczyć w porannych Mszach Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. wcześniej – okazja do spowiedzi codziennie 30 min. przed Mszą Św. wieczorną.

IV. Dzieci kl. III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami zapraszamy w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. będzie spotkanie dotyczące przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Św.

V. W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Trzeba ufnie modlić się o powołania – wywiad z abp. Wacławem Depo
– Krucjata na Zachód – dlaczego Europa Zachodnia duchowo upada?
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
– 800 lat temu do Jędrzejowa przybył Wincenty Kadłubek
– Wy jesteście solą ziemi – echa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
W Gościu Niedzielnym m.in.:
– Wiara w pracy to nie tylko uczciwość i etyczne postępowanie. Chodzi o rozeznawanie Bożej woli, co robić w konkretnych sytuacjach.

VI. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia, naszych wakacyjnych gości i wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.