Ogłoszenia parafialne 02.09.2018 r.

XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018 r.

I. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

II. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8-ej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Podczas tej Mszy Św. będzie obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych szczególnie dla uczniów kl. I.

III. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. I piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kaplicy od godz. 16-ej – i o 16.30 Msza Św. z nabożeństwem, a w kościele spowiedź od 17.30 i o godz. 18-ej Msza Św. z nabożeństwem.

IV. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie dzieci kl. III SP dotyczące przygotowania do I spowiedzi i Komunii Św.
W przyszłą Niedzielę zapraszam młodzież urodzoną w latach: 2002 -2004 włącznie wraz z Rodzicami na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. będzie spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

VI. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.
Bożego Bł. życzymy nowożeńcom, Beacie i Damianowi dziękując za kwiaty na ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę.