Ogłoszenia Parafialne 9 wrzesień 2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018 r.

I. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

II. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. W przyszłym roku po pozytywnej ocenie przygotowania sakrament bierzmowania przyjmie młodzież urodzona w latach 2002-2004.

III. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Możemy przy modlitwie rodzinnej ucałować krzyż. Dobrze będzie jeśli w tym dniu przystroimy krzyże w naszych domach.

IV. Organizatorzy tegorocznej zbiórki elektro-śmieci dziękują wszystkim, którzy przynosili zużyty sprzęt. Całość pieniędzy przesłana została na budowę oddziału okulistyki przy Misji Katolickiej na Jamajce, która prowadzona jest przez ks. Marka Bzinkowskiego – kapłana z naszej diecezji.
W diecezji zebrano łącznie – 301 753 kg – w naszym dekanacie 8 379 kg
Kwota przekazanej darowizny łącznie – 30 716,04 zł

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela – Gość Niedzielny i Promyczek Dobra – dla Dzieci.

VI. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów najbliższych dni na przyjęcie obfitych Bożych łask.

VII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Beatę Woźniak – bliskim składamy szczere kondolencje – zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…