Ogłoszenia Parafialne 16 wrzesień 2018 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

I. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie?
A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

II. Dzisiaj także rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

III. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

IV. Kandydatów do bierzmowania zapraszam we wtorek na Mszę Św.
o godz. 18-ej – Św. Stanisław Kostka, którego wspomnienie obchodzimy właśnie – 18 września jest patronem Polski, ale zarazem i młodzieży.
Po Mszy Św. spotkanie formacyjne. Przypomnę, że kandydaci do bierzmowania powinni przynajmniej raz w miesiącu przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. w dowolnym terminie. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św.

V. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Wiara podstawą duchowej kultury Europejczyka
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Bóg.com. Czy w Internecie można spotkać żywego Boga?

VI. Po raz kolejny apelujemy, aby robiąc porządki na cmentarzu grzebalnym trawę, wieńce, czyli odpady organiczne składać na jednym miejscu przy śmietniku, a szkło i plastik do pojemników i worków. Jest to ważna sprawa, bowiem sortując w ten sposób odpady można obniżyć bardzo wysokie opłaty za wywóz śmieci.

VII. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.