Ogłoszenia parafialne 14 październik 2018 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.010.2018 r.

I. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

II. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16-ej.

III. Zakończono prace na cmentarzu grzebalnym. 
Za ofiary i wszelką życzliwość składam Serdeczne Bóg Zapłać.

IV. Spotkanie scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej, a kolejna wyznaczona grupa kandydatów do bierzmowania ma spotkanie w sobotę o godz. 10-ej.

V. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
Jak zawsze apeluję, aby nie wrzucać do koszy trawy i chwastów, i przypominam – śmieci wyrzucamy w wyznaczonym miejscu, a nie za ogrodzenie cmentarza.

Przy wyjściu z kościoła można odebrać od ministrantów kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.
Ofiara za roczne wypominki pozostaje bez zmian – za osobę lub rodzinę polecaną modlitwie – tyle co ofiara za Mszę Św.

VI. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Papieski – przezywamy go pod hasłem – Św. Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ofiarą do puszki stypendialne Dzieło Nowego Tysiąclecia.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra dla dzieci.

VIII. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.