Ogłoszenia Parafialne 4.11.2018 r

XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018 r.

I. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

II. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Do Czwartku włącznie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz.16-ej.

III. W minioną Niedzielę jako wsparcie Kościoła prześladowanego zebrano do puszek of – 259,70 zł. Pieniądze przesłałem na konto Fundacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.

IV. Zapraszam naszych lektorów, ministrantów wraz z rodzicami na spotkanie dotyczące udziału w rozgrywkach Ligii ministranckiej w piłce nożnej – jutro na godz. 1645.

  • Spotkanie scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.
  • Kolejną wyznaczoną grupę kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 17ej – nie w sobotę jak było wcześniej ustalone.

V. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marcina Bp – patrona naszej parafii.
Porządek Mszy Św. niedzielny. Zwyczajem ubiegłych lat niech dzień naszego Odpustu parafialnego będzie takim naszym lokalnym – świętowaniem Dnia Niepodległości, dniem Modlitwy za Ojczyznę. – Zapraszam na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12-ej – władze Samorządowe – poczty sztandarowe OSP i innych organizacji z terenu Gminy, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – Sumę odprawi i homilię wygłosi Ks. Lucjan Słota – były proboszcz w par. w Wodzisławiu. Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam całą asystę.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – są nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VII. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.