Ogłoszenia Duszpasterskie 11.11.2018 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.
Narodowe Święto Niepodległości

I. Dzisiaj uroczyście przyzywamy wstawiennictwa Św. Marcina – biskupa i wyznawcy – patrona naszej parafii. Świeci są dla nas wzorem – między innymi bezgranicznego zaufania Panu Bogu. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

II. W tym roku nasz odpust parafialny łączy się ze Świętem stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Rocznica ta skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

III. W dniu wczorajszym w Pińczowie reprezentacje naszych ministrantów wzięły udział w rozgrywkach piłki nożnej – halowej w dwóch kategoriach wiekowych – w ramach Ligi Ministranckiej Diecezji Kieleckiej. Chłopcy rozegrali dwa mecze z ministrantami parafii Góry. Juniorzy młodsi wygrali, juniorzy starsi niestety nie zdołali pokonać drużyny przeciwnej. Dziękując im za zaangażowanie i wysiłek jednocześnie pragnę podziękować rodzicom lektorów i ministrantów, szczególnie tym, którzy zaoferowali pomoc w podwiezieniu chłopców na rozgrywki. Była tez spora grupa kibiców składająca się z rodziców, babć, dziadków i bliskich naszych chłopców. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Przed nami jeszcze mecze z ministrantami z par. Michałów.

IV. Ze względu na uroczystość odpustową comiesięczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami odbędzie się za tydzień – zapraszam przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – natomiast kolejną wyznaczoną grupę kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10-ej.

V. Serdecznie dziękuję obecnemu wśród nas Ks. Kan. Lucjanowi Słocie za słowo Boże i przewodniczenie uroczystej sumie odpustowej o godz. 12-ej. Osobiście dziękuję ks. Lucjanowi za wszelkie dobro i życzliwość, których doświadczam z Jego strony już od kilkunastu lat.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela – Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.

VII. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

VIII. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.