Ogłoszenia parafialne 6.01.2019 r.

Niedziela – Objawienie Pańskie – 06.01.2019 r.

I. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

II. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Niech ten znak będzie wyrazem naszego szczerego pragnienia, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

III. W minionym roku w naszej parafii było: 15 Chrztów; 17 Pogrzebów, 25 dzieci przystąpiło do I spowiedzi i I Komunii Św., 5 par zawarło sakramentalny związek małżeński.

IV. W przyszłą Niedzielę zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne

V. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić z Wizytą Duszpasterską rodziny naszej parafii w Sędowicach i Jelczy Małej i Wielkiej w następującym porządku:
Od P. Krzysztofa Puchały do P. Kazimierza Mazura – w poniedziałek.
Od P. Wita Ciesielskiego do P. Janusza Mitręgi – we wtorek.
Od P. Artura Mazuchowskiego do P. Tadeusza Jonczyka – w środę.
Od P. Józefa Figla do P. Stefana Kociełka – w czwartek.

  • Wały Sędowskie i Helenówka – w piątek.
  • Jelcza Mała i część Wielkiej – od P. Jerzego Sajana do P. Michała Makucha w sobotę.
    Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.
    Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu z wyjątkiem piątku – gdyż ze względu na duże odległości udam się własnym pojazdem.

VI. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.