Ogłoszenia Parafialne 24.02.2019 r.

VII Niedziela Zwykła – 24.02.2019 r.

I. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

II. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
Jest to zarazem Pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty 30 min. przed Mszami Św., które będą odprawiane: w kościele o godz. 16-ej i w kaplicy o godz. 18-ej.
Podczas Mszy Świętych z nabożeństwem będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

III. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Polski konsul z Norwegii bohaterem
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Pierwszy z Dwunastu. Dlaczego Kościół ma strukturę hierarchiczną?

IV. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.