Ogłoszenia Parafialne 17.03.2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

I. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

II. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

III. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach:
Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16-ej. oraz Gorzkich żali w niedzielę połączonych ze Mszą Św. o godz. 12-ej. Dla przypomnienia – za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Katecheza w szkole jest konieczna – mówi bp Marek Mendyk
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Jałmużna 2.0 – współczesna jałmużna niejedno ma imię
    Jest również nowy nr Małego Gościa – dla dzieci.

V. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.