Ogłoszenia parafialne 31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019 r.
I. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

II. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Chciałbym przypomnieć, że wskazane jest przed przystąpieniem do spowiedzi, odpowiednio wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia w świetle Bożych i kościelnych przykazań. Można np. posłużyć się wzorem podanym w książeczkach do nabożeństwa.
Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził O. Ryszard – Redemptorysta.
Jest to zarazem Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii pierwszo-piątkowej tylko w kościele.

III. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć w żaden sposób do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami można zgłaszać w Zakrystii.

IV. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

V. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

VI. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Piotra Kozdroja – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…