Ogłoszenia parafialne 22.04.2019 r.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 22.04.2019 r.
I. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławiona radość pustego grobu staje się naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.
Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
II. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt była przez nas przeżyta w sposób godny, okazały i owocny.
Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
Panu Marianowi i naszym ministrantom dziękuję za przygotowanie i asystę przy Liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg Zapłać Panu Stefanowi – organiście za prowadzenie śpiewu w Wigilię paschalną i podczas procesji.
Bóg zapłać Panom strażakom, za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, oraz za asystę podczas procesji rezurekcyjnej i ich pocztom sztandarowym. Bóg Zapłać Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, szczególnie tym w strojach regionalnych za niesienie feretronów podczas procesji Rezurekcyjnej. Składam serdeczne Bóg Zapłać dziewczętom i ministrantom, za czytanie tekstów liturgicznych i śpiew psalmów międzylekcyjnych. Pani katechetce Renacie za zmobilizowanie wybranych uczennic do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego. Panom za posługę przy dzwonach podczas procesji. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego i w adoracji. Dziękuję wszystkim tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na propozycję adoracji Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek do północy w wyznaczonym porządku.
III. Jeszcze raz składam podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
V. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Do puszek przy kościele będzie można złożyć ofiarę dla osób potrzebujących.

VI. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.