Ogłoszenia parafialne 28.04.2019 r.

II Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019 r.
I. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”

II. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na dzieła miłosierdzia organizowane przez Caritas.

III. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami w środę 1- go maja na Mszę Św. o godz. 18-ej – będzie obrzęd poświecenia książeczek do nabożeństwa.

IV. Dzień 2 Maja jest Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcam wszystkich parafian, aby podkreślić szacunek do Ojczyzny przez wywieszenie przy domach naszej Biało-czerwonej flagi.

V. W piątek 3 maja Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed każdą Mszą Św., które w porządku Niedzielnym. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

VI. W najbliższą Niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać tzw. Dzień Seminaryjny. Gościć będziemy w naszej wspólnocie przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Alumn naszego Seminarium pragnie spotkać się po Mszy Św. o godz. 12-ej z dziećmi i młodzieżą. W tym dniu ofiara na tacę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

VII. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.
VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Ponikowskiego i Michalinę Pasek – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.