Ogłoszenia parafialne 5.05.2019 r.

III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.
I. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
II. O dar powołań modliliśmy się dziś wspólnie z alumnem Pawłem pochodzącym z par. w Kostomłotach – studentem V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, któremu Dziękujemy serdecznie za obecność w naszej wspólnocie, świadectwo, modlitwę – życzymy Jemu i innym klerykom wszelkiego dobra i wytrwałości w dążeniu do Kapłaństwa, i w realizacji swojego powołania.
Otaczamy również naszą modlitwą Profesorów i wychowawców Seminarium.
III. Dzisiaj uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka – rozpoczęcie Mszą Św. w kościele parafialnym w Michałowie – o godz. 15-ej.
IV. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej. Natomiast kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami będą mieli spotkanie w niedzielę za dwa tygodnie – czyli 19 maja.
V. W przyszłą Niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy podczas obrzędów Poświęcenia pól – w Sędowicach i we Wrocieryżu.
Podobnie jak rok temu będziemy się modlić idąc w procesji do przygotowanych przez mieszkańców ołtarzy.
Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 16.00.
Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 17.30
VI. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18-ej Msza Św. i Modlitwa Litanią Loretańską.
W nabożeństwach majowych obowiązkowo powinni uczestniczyć kandydaci do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. w miarę możliwości z rodzicami jako przygotowanie do uroczystego przyjęcia sakramentów.
Zwracam się z prośbą do wszystkich parafian o zainteresowanie i zaangażowanie – aby zadbać o odnowienie kapliczek, krzyży czy figur przydrożnych i ich otoczenia – a tym, którzy już to uczynili składam serdeczne podziękowanie.

VII. Drogich solenizantów i jubilatów najbliższych dni polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.