Ogłoszenia Parafialne 12 maj 2019 r.

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.
I. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

II. Spotkanie Lektorów i Ministrantów w piątek o godz. 17-ej w kościele.

III. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.
Kolejna wyznaczona grupa kandydatów do bierzmowania ma spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10-ej. Natomiast wszystkich kandydatów do tego sakramentu wraz z rodzicami zapraszam w przyszłą Niedziele na Msze Św. o godz. 12-ej.

IV. Dzisiaj obrzęd poświecenia pól i modlitwy o urodzaje – Sędowice początek o godz. 16-ej, i Wrocieryż – od godz. 1730.
W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. Tur Dolny – przy figurze przy posesji R. Baran – 17.30, Tur Piaski – przy krzyżu- 17.45 i Tur Górny – kapliczka przy Remizie o godz. 18.00.

V. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej:
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

  • Bananowa bohema. Czy w sztuce chodzi tylko o przekraczanie granic?
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Fatimski zestaw ratunkowy – 13 maja – rocznica objawień fatimskich

VI. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.