Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 r.

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.
I. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
II. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy w dni powszednie wieczorem o godz. 18-ej

III. Podobnie jak w ubiegłym roku w naszej diecezji organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego na potrzeby misji. Odbiór sprzętu w naszej parafii zaplanowany jest na wtorek 28 maja. Ze względu na uroczystość I Komunii bardzo proszę aby taki sprzęt przywozić i składać na parkingu przy kościele tylko i wyłącznie w poniedziałek 27 maja.

IV. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sędowic szczególnie P. Strażakom, którzy zadbali o bezpieczeństwo w trakcie procesji – za dar wspólnej modlitwy i ofiarę na Mszę Św. z tej racji. Serdeczne podziękowanie dla tych, którzy przygotowali ołtarze w wyznaczonych miejscach. Niestety pogoda nie pozwoliła na obrzędy we Wrocieryżu – Poświecenie pól we Wrocieryżu dzisiaj od 15-ej według ustalonego porządku, oraz w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. Tur Dolny – przy figurze przy posesji R. Baran – 17.30, Tur Piaski – przy krzyżu- 17.45 i Tur Górny – kapliczka przy Remizie o godz. 18.00.

V. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej – 9 dzieci z III klas SP przystąpi do I Komunii Św. Serdecznie apeluję do parafian, którzy nie są zaproszeni przez dzieci, aby w przyszłą Niedzielę przyjść na Mszę Św. o godz. 8-ej. z nabożeństwem majowym. Chodzi o to, aby było więcej miejsca dla rodziców i bliskich Dzieci podczas ich Uroczystości.

VI. Przygotowanie liturgiczne dla Dzieci przystępujących w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii Św. we wtorek o godz. 16.30.
Sakrament Pokuty i Pojednania – czyli spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych, a także dzieci, które rok temu przeżywały Uroczystość I Komunihttps://e-religijne.pl/pl/c/I-Komunia-sw./79i Św. ich rodziców i krewnych w ten piątek o godz. 19.15. Po zakończeniu spowiedzi spotkanie Rodziców, oraz dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Św.
VII. W nocy z 4/5 czerwca na Jasnej Górze – czuwanie dla wiernych z dekanatu Pińczowskiego. Jest możliwość wyjazdu z Pińczowa – osoby zainteresowane uczestnictwem w tej modlitwie proszę o zgłoszenie się już dzisiaj do mnie.

VIII. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Testament duchowy. Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień – o. Augustyn Pelanowski