Ogłoszenia parafialne 26.05.2019 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.
I. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

II. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

III. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi:
„Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

IV. W miniony czwartek 9-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I Komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.
Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – ofiara pieniężna na odnowienie naczyń liturgicznych.
Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i komunii Św.

V. W piątek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia N.M.P. w naszej parafii Uroczystość Odpustowa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tylko w naszej parafii.
Suma Odpustowa o godz. 12-ej połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam całą asystę: P. Strażaków, P. z Kół Gospodyń Wiejskich, lektorów, ministrantów, dzieci i młodzież, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów.

VI. Właśnie sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawione w naszym kościele w dni powszednie połączone ze Mszą Św. o godz. 18-ej.

VII. Przypomnę, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przywozić na parking przed kościołem tylko i wyłącznie jutro – odbiór we wtorek.

VIII. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne jutro o godz. 17.15. Okazja do spowiedzi św. codziennie od 17.30.

IX. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Wrocieryża Tura Dolnego i Pawłowic, Tura Piaski, Tura Górnego za dar wspólnej modlitwy i ofiarę na Mszę Św. z tej racji. Serdeczne podziękowanie dla tych, którzy przygotowali ołtarze w wyznaczonych miejscach. Niestety pogoda nie pozwoliła na obrzędy w Jelczy Małej i Wielkiej – tam poświęcenie pól w Uroczystość odpustową w piątek od godz. 16-ej – początek obok krzyża przy szosie w Jelczy Wielkiej – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie.

X. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

XI. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Kwietnia – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

medalik świętego Benedykta