Ogłoszenia parafialne 02.06.2019 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019 r.


I. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
II. W piątek przeżywaliśmy uroczystość Odpustową ku czci M.B. – wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach składam serdeczne Bóg Zapłać – zwłaszcza tym, którzy czynnie zaangażowali się w procesję Eucharystyczną. Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Panom Strażakom, Panom niosącym chorągwie, Dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, ministrantom i wszystkim wiernym. Odpust ku czci Św. Jadwigi Królowej w Turze Dolnym w sobotę o godz. 10 – uroczysta suma z procesją eucharystyczną.
Mieszkańcom Jelczy W. i Małej Serdeczne Bóg Zapłać za dar wspólnej modlitwy z poświeceniem pól – za przygotowane ołtarze na trasie procesji.
Jednocześnie w dzień odpustu zakończyliśmy nabożeństwa majowe – dziękuję dzieciom i dorosłym za dar wspólnej modlitwy w kościele w ciągu całego miesiąca i zachęcam, aby w czerwcu – miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa gromadzić się na wspólnej modlitwie podczas nabożeństw czerwcowych odprawianych w dni powszednie z Mszą Św. o godz. 18-ej.
III. W naszej parafii w dniu dzisiejszym dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Spowiedzi Św. i I Komunii Św. kończą tzw. Biały Tydzień, a dzieci, które przed rokiem przeżywały te uroczyste chwile, dziś świętują Rocznicę tych duchowych wydarzeń. Rodzicom składam wyrazy podziękowania, za to że dbają nie tylko o stronę materialną wychowania, ale także o sprawy duchowe. Wasz – drodzy rodzice przykład, jest dla młodego pokolenia ważnym punktem odniesienia w kształtowaniu ich postaw życiowych.
Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium MB w Kałkowie i Sanktuarium na Św. Krzyżu w dniu 18.06 – wtorek – inne chętne osoby które chciałyby się wybrać na tę pielgrzymkę mogą zgłaszać się w zakrystii.
IV. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam jutro na Mszę Św. o godz. 18-ej – po nabożeństwie przygotowanie liturgiczne.
V. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu – okazja do spowiedzi Św. zarówno w kaplicy jak i w kościele pół godziny przed Mszą Św.
VI. Dziękuję serdecznie P. Józefowi Kozikowi za społeczną pracę przy ogrodzeniu plebanii i kościoła – z pomocą P. Kościelnego uzupełniono część ubytków w murze. Dziękuję P. Franciszkowi Kozikowi za użyczenie betoniarki, łącznie z prądem.
VII. Informacja dla osób jadących na nocne czuwanie na Jasnej Górze – wyjazd 4.06 wtorek o godz. 18-ej. z przystanku przy kościele Św. Jana w Pińczowie – koszt wyjazdu – 30 zł. Proszę o modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

VIII. Jubilatów i solenizantów zawierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.