Ogłoszenia parafialne 09.06.2019 r.

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 9.06.2019 r.
I. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

II. W najbliższy wtorek ks. bp Ordynariusz Jan Piotrowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas uroczystej Mszy Św. godz. 15.30.
Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców, świadków i bliskich jutro od godz. 18.40.

III. Jak już ogłaszałem we wtorek 18 czerwca dzieci I komunijne udają się z pielgrzymką do Kałkowa i na Św. Krzyż – są jeszcze wolne miejsca – chętni mogą się zapisać w zakrystii – koszt 30 zł. od osoby.

IV. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 18-ej. z wyjątkiem wtorku, oraz w niedziele po Mszy Św. o godz. 12-ej.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Ksiądz uniewinniony – media milczą. Nie wszystkie oskarżenia wobec kapłanów okazują się prawdziwe.
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Punkt zwrotny – papieska pielgrzymka z 1979 r.
    Promyczek Dobra -nowy numer czasopisma dla dzieci’

VI. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.