Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019 r.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.
I. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.
Tym, którzy przygotowali Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście: Ministrantom, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.
Dziękujemy Panu Organiście prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.
Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Pani katechetce za przygotowanie liturgii słowa i zaangażowanie dzieci do czynnego udziału w procesji.
Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i Babciom, Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.

III. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18-ej nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.
Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.
Na czwartkową procesję prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.
Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

IV. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

V. Jak widzimy przed Bożym Ciałem zostały wykonane dalsze prace przy reparacji zewnętrznej strony ogrodzenia kościoła – Serdecznie dziękuję P. Józefowi Kozikowi za społeczne wykonanie tej pracy i P. Franciszkowi Kozikowi za użyczenie betoniarki i prądu. oraz osobom pomagającym.

VI. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców rodzin opiece św. Józefa.