Ogłoszenia parafialne 30.06.2019 r.

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019 r.
I. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
II. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
Trudniącym się ciężką pracą na roli, życzymy Bożej Opieki i bezpieczeństwa.

III. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Panom strażakom z Sędowic, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Panom niosącym chorągwie, dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich, mamom – ministrantom, P. Organiście i P. Kościelnemu.

IV. Msze Święte wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i grzechy całego świata w piątek w kaplicy o godz. 1630. W kościele o 18-ej. Spowiedź św. pół godziny przed nabożeństwem.
V. Do nabycia nowe nr czasopism katolickich: Promyczek Dobra dla dzieci z płytą DVD z filmami.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

  • Z krwi i kości. Dlaczego Pan Jezus zbudował Kościół na dwóch słabych ludziach – Piotrze i Pawle. Wywiad z ks. prof. Mariuszem Rosikiem
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Wakacje: czas, aby odnaleźć duszę i zgubić pośpiech
  • Chrześcijanie wśród muzułmanów – świadectwo wiary małżeństwa Polki i Turka.
    Ze stojaka przy wejściu na chór można zabrać nieodpłatnie czasopisma katolickie – zachęcam do lektury.

VI. W przyszła Niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

VII. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.