Ogłoszenia parafialne 28.07.2019 r.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019 r.
I. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

II. Trwa okres wakacji. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Trudzących się praca na roli wspieramy naszą modlitwą.

III. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w walce o wolność Ojczyzny nie tylko w czasie powstania, ale w całej historii naszego narodu.

IV. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. w kaplicy i w kościele.

V. Dyrektor szpitala w Busku Zdroju zwrócił się z prośbą o przekazanie informacji, iż w tamtejszej placówce realizowany jest program „ Badam się – profilaktyka raka jelita grubego – możliwość skorzystania z bezpłatnego badania przez osoby między 50 – 65 rokiem życia – szczegóły na stronie internetowej szpitala.

VI. Zbliża się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.
XXXVII Piesza Pielgrzymka Kielecka – z Wiślicy do Częstochowy w dniach 5-13 sierpnia: Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się w zakrystii w celu odebrania formularza zgłoszeniowego. W tej pielgrzymce można uczestniczyć także duchowo – czyli pozostając na miejscu łączyć się z pielgrzymami w modlitwie – w zakrystii można otrzymać Legitymację Duchowego uczestnika.

VII. Dziś obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.
W tym roku kierowcy otrzymają obrazek ze Św. Krzysztofem i specjalną modlitwą, oraz różaniec w formie zawieszki.

VIII. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów. Przyzywamy również Bożego Bł. dla wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.