Ogłoszenia parafialne 4.08.2019 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 4.08.2019 r.
I. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w naszej tradycji jest czasem szczególnej modlitwy w intencji trzeźwości i czasem w którym można podjąć abstynencję od alkoholu. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

II. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dla trudzących się pracą na roli przyzywamy Bożego Błogosławieństwa.

III. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

  • Ekonomia nieba. Człowiek, który nie jest chciwy, jest wolny. Niczego mu nie można ukraść, bo dobra, które posiada są dobrami prawdziwymi.
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Bronimy podstawowych wartości. Czy Polska powoli ponownie staje się krajem prześladowanych katolików?
  • Objazdowa prowokacja – tzw. marsze równości

IV. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

V. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefana Kociełka i Jana Węgrzynowicza – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…