Ogłoszenia parafialne 25 sierpień 2019 r.

XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019 r.
I. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

II. Dnia 1 września wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
Od 1 września będzie możliwość zamawiania Intencji Mszy Św. na przyszły rok.

III. Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca września będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkich uczących się – młodzież i dzieci szczególnie te, które rozpoczną naukę w I kl. SP zapraszam w przyszłą Niedziele na Mszę Św. o godz. 12-ej. Bedzie obrzęd błogosławieństwa przyborów szkolnych.
Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 2 września w poniedziałek – już dziś zachęcam młodzież, dzieci i rodziców do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu spowiedzi św., aby podczas Mszy Św. móc przyjąć komunię św. Okazja do spowiedzi codziennie 30 min. przed Mszą Św. wieczorną.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Pracującym na roli życzymy Bożego Błogosławieństwa.