Ogłoszenia Parafialne 01.09.2019 r.

XXII Niedziela Zwykła – 1.09.2019 r.
I. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
Dzisiaj o godz. 14-ej w kościele parafialnym w Michałowie uroczysta Msza Św. rozpoczynająca Dożynki powiatu pińczowskiego.

II. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 800.

III. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. wotywne ku czci Bożego Serca w kaplicy o godz. 1630, a w kościele o godz. 18-ej.
Spowiedź św. w piątek 30 min. przed nabożeństwem.

IV. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

V. Spotkanie dzieci z klas III Szkół Podstawowych wraz z Rodzicami w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

VII. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Bożego Błogosławieństwa życzymy nowożeńcom Paulinie i Kamilowi, oraz Małgorzacie i Marcinowi dziękując za dekoracje kwiatowe na ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę.

VIII. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Bienias – bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .