Ogłoszenia parafialne 8.09.2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2019 r.
I. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

II. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie dzieci klas II SP i ich rodziców.

III. W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Możemy przy modlitwie rodzinnej ucałować krzyż. Dobrze będzie jeśli w tym dniu przystroimy krzyże w naszych domach.
W tym dniu w Kruszynie odbędzie się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Dobrze będzie jeśli włączymy się w tę modlitewną inicjatywę także w naszej parafii – zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej w sobotę o godz. 17.15.

IV. Służbę liturgiczną Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.15. Na to spotkanie zapraszam również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – mogą zgłaszać się uczniowie III kl. SP i starsi.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

  • Aby poznać się lepiej. Polaków i Węgrów łączy nie tylko historia.
    Wspólnie możemy zmienić Europę
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Czas kanapowego katolicyzmu. Nadchodzi pora, aby wykazać, że nasze deklaracje odnośnie do wiary nie są jedynie rytualnymi pomrukami, ale mogą stać się stylem życia

VI. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.