Ogłoszenia parafialne – 29.09.2019 r.

XXVI  Niedziela  Zwykła  –  29.09.2019 r.

I. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

II. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa połączonego ze Mszą Św. o godz. 16-ej. Zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa różańcowe.

Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami zapraszam we wtorek na Mszę Św. o godz. 16-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.

Dla dzieci w dni powszednie po modlitwie różańcowej będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.

W ostatni dzień października wśród dzieci, które były najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach. Msze Św. w dni powszednie o godz. 16-ej.

III. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
– Katastrofa ale mała. Jak działa Greenpeace Polska? Czy to ekologowie czy ekoterroryści? Dlaczego reagują tylko na wybrane zagrożenia środowiska?

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Rano, wieczór, we dnie, w nocy – pytania o Anioła Stróża
– Europejki z aureolą – trzy wielkie święte – Patronki Europy

V. Drogich jubilatów i solenizantów najbliższych dni zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.