Ogłoszenia Parafialne 17.11.2019 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

I. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

II. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci Św. Marcina – patrona naszej parafii i w modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Narodowego Święta Niepodległości.
Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych – powiatu i gminy – pocztom sztandarowym OSP i innych lokalnych organizacji.
Bóg Zapłać wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej – naszym strażakom, Panom niosącym chorągwie, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, ministrantom. Osobom czytającym teksty liturgiczne, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Wszystkim razem i każdemu z osobna serdeczne Bóg Zapłać. ——–

III. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

IV. Zachęcam jak zawsze do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Gościa Niedzielnego i Niedzieli i Promyczek Dobra – dla dzieci

V. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

VI. W miniony piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Sabinę Królikowską – bliskim składamy wyrazy współczucia i duchowego wsparcia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .