Ogłoszenia Parafialne 24.11.2019 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019 r.

I. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

II. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu – Radosnego oczekiwania na Przyjście Zbawiciela.
Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w Niedziele przed Mszą Św. o godzinie 8.00. Początek modlitwy Godzinkami 7.30.

III. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej – Niedziela – Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla Dzieci.
W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

IV. W sobotę reprezentacja naszych ministrantów do kl. VI włącznie weźmie udział w rozgrywkach Ligii Ministranckiej naszej diecezji. W związku z tym bardzo proszę aby wszyscy ministranci i kandydaci przybyli jutro na godz. 17-tą do hali sportowej w Pińczowie. Rodziców serdecznie proszę o przywiezienie chłopców na to spotkanie.

V. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.