Ogłoszenia parafialne 01.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.
I. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie.
II. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

III. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 16-ej, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła roratniej świecy, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

IV. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.
Pierwszopiątkowa spowiedź święta w kościele od godz. 15.30 – później roraty z nabożeństwem. W kaplicy spowiedź od 17.30 – i o 18-ej Msza Św. z nabożeństwem.

V. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy kościele i kaplicy po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek jako ofiara na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
Rodziców i dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. zapraszam w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – będzie obrzęd poświecenia i wręczenie medalików z M.B. – po Mszy Św. – spotkanie.

VI. Dziękuję Ministrantom i Kandydatom, oraz ich rodzicom za udział w kwalifikacyjnym turnieju Halowej Piłki Nożnej – Liga Ministrancka Diecezji Kieleckiej.

VII. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

VIII. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Barana z Jelczy Małej – zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…