Ogłoszenia parafialne 8.12.2019 r.

II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.
I. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

II. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

III. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 16-ej. Zapraszam szczególnie dzieci – od jutra będą mogły otrzymać specjalną adwentową wyklejankę.

IV. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a trzy dni później dokonano krwawej pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku).
Św. Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

V. Wczoraj w katedrze w Kielcach dwóch naszych ministrantów: Szymon Koźmiński i Wiktor Zygan – przez posługę ks. bpa Andrzeja Kalety przyjęli błogosławieństwo i zostali uroczyście ustanowieni lektorami Liturgicznej Służby Ołtarza.

VI. W czasie rekolekcji w zakrystii można będzie nabyć Świece Wigilijne – Caritas. Dochód z ofiar za świece sugerowane 5 zł, przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

VII. Przed Świętami będę nawiedzał chorych w domach z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie w zakrystii osób chorych i w podeszłym wieku, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele lub kaplicy.

VIII. W tym tygodniu P. Marian – nasz kościelny dostarczy parafianom dzisiaj poświęcone Opłatki Wigilijne w następującym porządku:
Tur Górny i Tur Piaski – poniedziałek, Tur Dolny – wtorek,
Sędowice od Wałów – środa, Sędowice II cz. w stronę Cmentarza – czwartek.

IX. W środę pożegnaliśmy śp. Henrykę Szkalmierską – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu.
X. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.